John Stamos przyznaje, że Jodie Sweetin pomogła mu wytrzeźwieć

Na ekranie i poza nim widać, że gwiazdy serialu Full House i Fuller House wspierają się nawzajem przez lata.

W zeszłym tygodniu John Stamos wręczył Jodie Sweetin nagrodę na 10. dorocznym festiwalu Writer's in Treatment's Experience, Strength, and Hope Award za jej pamiętnik "Unsweetined" z 2009 roku, a także za jej pracę i działalność na rzecz społeczności odwykowej.

Podczas wręczania nagrody Stamos powstrzymywał łzy, wspominając, że prawie cztery lata temu wytrzeźwiał po osiągnięciu "dna".

"Długo to trwało, długo rozczarowywałem wszystkich, którzy się o mnie troszczyli, a punktem kulminacyjnym było okropne zdarzenie z jazdą pod wpływem alkoholu, w którym mogłem kogoś zabić" - powiedział Stamos. "Sięgnąłem dna. Jodie z miłością pozwoliła mi iść własną drogą i kiedy w końcu upokorzyłem się i poprosiłem Cię o pomoc, zdałem sobie sprawę, że ta roztrzepana mała gaduła stała się mistrzynią mądrości i była tuż przy mnie w najtrudniejszych dniach mojego życia".

"To jest dziedzictwo Jodie w moim życiu"

Stamos wyjaśnił, że Sweetin, która grała siostrzenicę jego postaci Jessie Katsopolis - Stephanie Tanner z Full House i odrodzenia Fuller House Netflixa, organizowała spotkania 12-step w jego domu i na planie.

Dzięki Bogu moja żona i mój nowy syn będą mnie znali tylko jako trzeźwego męża i ojca" - powiedział. "To jest dziedzictwo Jodie w moim życiu".

Sweetin, która zbliża się do ośmiu lat trzeźwości, pochwaliła się swoim telewizyjnym wujkiem w swoim przemówieniu akceptacyjnym. "John, jestem z ciebie taka dumna" - powiedziała. "To najwspanialsza rzecz patrzeć, jak u kogoś, kogo się kocha, znów zapala się światło".

Odbierając nagrodę, Sweetin podziękowała również swoim rodzicom za wspieranie jej na każdym kroku. "Powiedzieć, że jestem im wdzięczna, to słowo i uczucie o wiele za małe w stosunku do tego, co mi dali, cierpliwości, zrozumienia i bezwarunkowej miłości, której potrzebowałam, by wyruszyć w tę podróż" - mówiła dalej. "Wy się poddaliście i nigdy nie powiedzieliście mi, że jestem zła".

Na widowni była też grupa przyjaciół Sweetin. "Kiedy jesteśmy uzależnieni, nie mamy tego luksusu" - powiedziała. "Nie mamy tego luksusu, że tak wiele osób nas kocha, bo sami siebie nie kochamy".

"It Got Darker and Darker" (Coraz ciemniej)

W 2016 roku Stamos otworzył się na temat swojej trzeźwości w Howard Stern Show i powodu, dla którego zdecydował się wytrzeźwieć w pierwszej kolejności.

"Straciłem poczucie mojej dyscypliny" - powiedział. "Zanurzałem się w ciemności. Było tego coraz więcej i stawało się to coraz ciemniejsze i ciemniejsze". Aktor wyjaśnił, że poprzedni rozwód i śmierć ojca skierowały go na złą drogę, a ewentualna śmierć matki "zbiła mnie z tropu".

Według Stamosa, jego picie doszło do głosu, kiedy został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i skazany na trzy lata w zawieszeniu.

"Straciłem poczucie dyscypliny" - mówi. "Zanurzałem się w ciemnościach. Było tego coraz więcej i stawało się to coraz bardziej mroczne". Wyjaśnił, że rozwód i śmierć ojca sprowadziły go na złą drogę, a śmierć matki "zbiła mnie z tropu".

Po wydarzeniu, aktor kontynuował rozmowę o swojej koleżance aktorce na Instagramie, a nawet zamieścił ich wspólne zdjęcie z przeszłości.

"Dumny moment ostatniej nocy honorując @jodiesweetin na Experience, Strength, and Hope Awards" - napisał. "Kto by pomyślał, że ta mała blondynka z kucykiem na boku dorośnie i zmieni tak wiele żyć. (W tym moje). Jej trzeźwość jest co najmniej inspirująca. Gratuluję Jodie tego, że Twoja niezwykła podróż została doceniona. Dajesz tak wielu ludziom NADZIEJĘ. Kocham Cię! UJ."

View this post on Instagram

Dumna chwila, gdy wczoraj wieczorem uhonorowano @jodiesweetin na gali Experience, Hope & Strength Awards. Kto by pomyślał, że ta mała blondynka w kucyku na boku dorośnie i zmieni tak wiele istnień. (W tym moje) Jej trzeźwość jest co najmniej inspirująca. Gratuluję Jodie nagrody za twoją niezwykłą podróż. Dajesz tak wielu ludziom NADZIEJĘ. Kocham Cię! UJ

A post shared by John Stamos (@johnstamos) on Mar 1, 2019 at 9:11am PST