5 prostych sposobów, jak odmówić drinka

Chodzenie na wesela, grille, koncerty i imprezy może być dla ciebie ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza we wczesnej trzeźwości. Strach przed tym, że zostaniesz zdemaskowany jako osoba, która nie pije, lub że będziesz tak kuszony, że w końcu zaczniesz pić, jest dość przytłaczający.

Dla mnie zawsze był ten nieprzyjemny czas przed wydarzeniem, kiedy mój umysł kręcił się w kółko, próbując wymyślić, co mam powiedzieć, jak mam to powiedzieć, a nawet czy w ogóle będę w stanie to powiedzieć! I oczywiście, jak zareaguje druga osoba. Czy będzie naciskać? Czy zapyta dlaczego? Czy będzie się ze mnie śmiać? Czy będę musiała się tłumaczyć? Czy poczuję się pominięty? Czy poczuję się niefajnie? Czy będę się dobrze bawić?! Ugh. Dużo powodów do zmartwień, prawda?!

Ale jedną z najwspanialszych rzeczy, jakich nauczyłem się na odwyku, jest to, że jakikolwiek strach noszę w sobie w związku z jakąkolwiek sytuacją, w której się znajduję, zawsze wydaje mi się on o wiele większy, niż jest w rzeczywistości! A imprezy alkoholowe nie są tu wyjątkiem! Mój wielki strach, że będę jedyną osobą niepijącą, i że wszyscy zauważą, że jestem jedyną osobą niepijącą, i że wszyscy będą się na mnie gapić i wskazywać na mnie, jakbym miał wielkiego pryszcza na czubku nosa, tylko dlatego, że nie piję, jest całkowicie NIEPRAWDZIWY!!! Zazwyczaj jest tak, że nikt nie zauważa, że nie piję i nikogo nie obchodzi, że nie piję, a potem czuję się rozczarowany, że nikt nie zauważył lub nie przejął się tym, że nie piję!

Zdjęcie autorstwa cottonbro na Pexels.com

Oto 5 rzeczy, które mogą być dla Ciebie pomocne!

Zamów napój bezalkoholowy

Napij się coli, wody sodowej lub soku żurawinowego i pomarańczowego, a następnie nałóż limonkę na brzeg drinka i voilà, wygląda jak drink! Możesz również poprosić o wersję virgin (bezalkoholową) Truskawkowego Daiquiri, Pina Colady lub nawet Margarity. Mając już drinka w ręku, są szanse, że nikt nie będzie Cię pytał, czy chcesz się napić.

Powiedz: "Tak!

"Tak, poproszę [twój ulubiony napój bezalkoholowy]".

Drink nie oznacza, że musi to być napój alkoholowy. Wszyscy zakładamy, że na pytanie: "Czy chciałbyś coś do picia?" musi to być napój alkoholowy, ale na pewno nie musi! To dobry sposób, aby nie musieć mówić "nie"!

Wymyśl wymówki

"Prowadzę dziś samochód.
" "Muszę pracować wcześnie rano."
"

Biorę leki, z którymi nie mogę pić." "Jestem

na


diecie


."

Nikt nie musi wiedzieć, że to nie jest prawda, bo to nie jest niczyj interes. To jest szybki sposób, aby ktoś przestał pytać cię, czy chcesz się napić.

Odejdź

"Nie, dziękuję."

W najgorszym wypadku i jeśli ktoś upiera się, by załatwić ci napój alkoholowy, po prostu odejdź, albo zmień temat rozmowy. Na przykład, skomplementuj kelnera za jego uniform. Ludzie uwielbiają słuchać komplementów i to często rozprasza ich na tyle, że zapominają o tym, co robili wcześniej, a potem po prostu odchodzą.

Photo by cottonbro on Pexels.comBe

Honest

"Nie piję.
" "Nie piję dzisiaj.
" "Jestem na

odwyku

." "


Jestem trzeźwy


."

Oczywiście, jeśli czujesz się na siłach, by być szczerym, powiedzenie, że decydujesz się pozostać trzeźwym, jest prawdopodobnie najpewniejszym sposobem na to, by uparta osoba się wycofała, a może nawet dostanie wysoką piątkę i gratulacje! Naprawdę, to mi się przydarzyło i mocno wierzę, że wszyscy powinniśmy być niezwykle dumni z tego, że jesteśmy trzeźwi!

Pamiętaj, jeśli jesteś konkretnie pytany, czy chciałbyś napić się alkoholu, powiedz "Nie, dziękuję" i to wszystko. Naprawdę nie ma potrzeby się tłumaczyć!

Nie zawsze jest to łatwe. Na początku unikałem wielu imprez, ponieważ chciałem za wszelką cenę chronić swoją trzeźwość. Oczywiście, w pewnym momencie chciałem też mieć życie towarzyskie! Więc byłem gotowy i chętny do podjęcia wszelkich niezbędnych kroków, aby upewnić się, że moja trzeźwość była na pierwszym miejscu i nie była zagrożona!


Connect with Trzeźwa odwaga na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Oceń to:

Podziel się trzeźwą odwagą!

 • Kliknij, aby udostępnić na Facebooku (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Twitterze (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Tumblr (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Reddit (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na LinkedIn (Otwiera się w nowym oknie)
 • Więcej
 • Kliknij, aby udostępnić na Skype (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Pocket (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby wydrukować (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby wysłać to do znajomego (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na Telegramie (Otwiera się w nowym oknie)
 • Kliknij, aby udostępnić na WhatsApp (Otwiera się w nowym oknie)

Lubię to:

Like Loading...

Related