Rob Lowe pisze inspirującą wiadomość o 29 latach trzeźwości.

Rob Lowe jest trzeźwy od prawie trzech dekad.

55-letni aktor i reżyser w piątek na Instagramie i Twitterze uczcił ten niezwykły kamień milowy.

"Dziś obchodzę 29 lat trzeźwości" - napisał Lowe, podpisując swoje stare zdjęcie. "Dziękuję wszystkim, którzy inspirowali mnie w tej wspaniałej, pełnej wyzwań i zmieniającej życie podróży".

Lowe dodał również inny zachęcający komentarz dla tych, którzy również byli w tym miejscu, w którym on jest. "Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z alkoholem lub uzależnieniem, MOŻE istnieć przyszłość pełna nadziei, zdrowia i szczęścia. I to przychodzi jeden dzień po drugim. #recovery #ItWorks."

Post spotkał się z licznymi pochwałami - w tym kilku znanych przyjaciół, takich jak Demi More i Naomi Campbell. Dodatkowo, brat Lowe'a, Chad, zażartował: "Gratulacje!!! Dzięki za uratowanie mi miejsca!!!".

Syn Lowe'a, Johnny, również zauważył, jak bardzo jest dumny ze swojego ojca: "So proud of you. Kocham cię."

Dziś mija 29 lat trzeźwości. Dziękuję wszystkim, którzy inspirowali mnie na tej wspaniałej, inspirującej, pełnej wyzwań i zmieniającej życie drodze. #recovery #ItWorks

- Rob Lowe (@RobLowe) 10 maja 2019 r.

"The Greatest Thing That Ever Happened to Me" ("Najwspanialsza rzecz, jaka mi się przytrafiła").

Gwiazda "Outsiders" otwarcie opowiada o swoich zmaganiach z uzależnieniem i drodze do trzeźwości, a na początku maja często zamieszcza posty w mediach społecznościowych, aby uczcić swoją rocznicę.

Jednak 29 lat na wolności nie przyszło gwiazdorowi łatwo. W 1988 r. Lowe trafił na pierwsze strony gazet, gdy nagrał się na wideo, uprawiając seks z 16-letnią dziewczyną w pokoju hotelowym w Atlancie. Incydent miał miejsce, gdy Lowe wspierał Michaela Dukakisa podczas Konwencji Narodowej Demokratów w 1988 roku.

W 2011 roku w rozmowie z Oprah Winfrey opowiedział o tym, jak trafił na odwyk, przyznając, że seks taśma była katalizatorem jego powrotu do zdrowia.

"To była najwspanialsza rzecz, jaka kiedykolwiek mi się przytrafiła" - powiedział Oprah. "Ponieważ to, co się stało, to przyspieszenie mojego uzależnienia od alkoholu do tego stopnia, że w końcu wytrzeźwiałem. Dzięki temu mogłem przeżyć resztę mojego życia, które jest dla mnie błogosławieństwem, czyli 20 lat trzeźwości".

Kontynuował: "Nie podobało mi się to, że musiałem odejść i było to niewiarygodnie bolesne, ale podoba mi się nauka. Nie mógłbym wytrzeźwieć bez odwyku, ponieważ ... musiałem wykonać tę pracę. To było jak pójście na studia prawnicze" - powiedział Lowe.

Lowe, jako gwiazda w świecie odwyku, jest znana z tego, że dodaje otuchy innym, którzy przechodzą przez podobne sytuacje. Kiedy w zeszłym roku Demi Lovato trafiła do szpitala po przedawkowaniu narkotyków, Lowe okazała jej wsparcie na Twitterze.

"Nie znam Cię, @ddlovato, ale myślę o Tobie. Mam nadzieję, że do nas wrócisz!" - napisał.

View this post on Instagram

Dziś obchodzę 29 lat trzeźwości. Dziękuję wszystkim, którzy inspirowali mnie na tej wspaniałej, pełnej wyzwań i zmieniającej życie drodze. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z alkoholem lub uzależnieniem, MOŻESZ mieć przyszłość pełną nadziei, zdrowia i szczęścia. I to przychodzi jeden dzień po drugim. #recovery #ItWorks.

A post shared by Rob Lowe (@robloweofficial) on May 10, 2019 at 10:31am PDT